%100

İndirim

Haziran Ayına Kadar

Komisyonsuz

Alışveriş!

NE TÜR ÜRÜNLER EKLEYEBİLİRİM?

Sitemizde satış yapabilmeniz için tek şart var; kendi yaptığınız el emeği ürünü listelemeniz. El örgüsünden, ebru sanatına, ahşap işlemeden, dokuma işine, boncuk işinden, takı tasarımına ve seramikten, vintage ürünlere kadar el emeği olan her türlü ürününüzü burada satabilirsiniz.

Her türlü gıda ürünleri, fabrikasyon olarak üretilmiş ürünler, yasalara uygun olmayan ya da kaçak ürünler, markalı ürünlerin sahtelerinin El Emeği’nde satılması yasaktır. Bu tür ürünler inceleme aşamasında reddedilir ve listelenmezler. El Emeği’ne üye olmak ve sınırsız sayıda ürün listelemek tamamen ücretsizdir.

ÜYE OLUN

Sitemize üye olmak çok kolay! Üye olmak için sayfanın sağ üst bölümünde yer alan Üye Ol linkine tıklayabilirsiniz.

Sizinle üye olurken belirttiğiniz e-posta adresi ve cep telefonu numarası üzerinden iletişim kuracağımız için bu bölümleri hatasız doldurmaya özen gösterin.

Üye adınızı seçerken içinde Türkçe karakter, boşluk ya da noktalama işareti bulunmamasına dikkat edin. Kendinize kolay tahmin edilemeyecek, mümkünse içinde hem harf hem de rakam barındıran bir şifre belirleyin.

Üyeliğinizi tamamlayınca belirttiğiniz e-posta adresine bir aktivasyon e-postası gelecektir.

Gelen e-postadaki linke tıklayarak üyeliğinizi aktif edin.

ÜRÜNÜNÜZÜN FOTOĞRAFLARINI ÇEKİN

Ürününüzün fotoğraflarını çekerken cep telefonu ya da fotoğraf makinenizin Kare Fotoğraf moduna getirin.

Kare fotoğraflar ürünlerinizin sitede daha iyi görünmesini sağlayacaktır. Ürününüzü açık renk, mümkünse beyaz bir zeminin üzerine yerleştirin.

Fotoğraflarınızı aydınlık bir ortamda çekin. Işık kaynağınızın direkt olarak ürünü aydınlatmasını sağlayın ve çevredeki nesnelerin gölgesinin fotoğrafta görünmemesine dikkat edin.

Alıcıların ürünü daha iyi görmesi için farklı açılardan ayrıca yakından detay fotoğraflarını çekin. Her bir ürün için 15 adede kadar fotoğraf ekleyebilirsiniz.

ÜRÜNÜNÜZÜ SİTEYE EKLEYİN

Ürününüzü siteye eklemek için giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ üst kısmında yer alan Satış Yap linkine ya da Mağaza Paneline tıklayın.

İlk adımda ürününüzün listelenmesini istediğiniz kategoriyi seçip sonraki adıma geçin.

İkinci adımda ürününüzün başlığı, açıklamaları, fotoğrafları, gönderim koşulları gibi diğer bilgileri girin. Bu bölüm ile ilgili daha detaylı yardım için buraya tıklayabilirsiniz.

Sonraki adımda ürününüz ekibimiz tarafından incelenmek üzere kaydedilecektir.

İnceleme ardından size ürününüzün sitede yayınlanmaya başladığına dair bir e-posta gönderilecektir. İnceleme süresi ekibimizin yoğunluğuna göre 1 ila 6 saat sürmektedir.

SİPARİŞİNİZ VAR!

Alıcılar ürününüz kredi kartı ile satın alabilirler.

Satılan ürünün bedeli otomatik olarak tahsil edilip, ürün teslim edilip onaylanana kadar havuzda bekletilir.

Alıcının ödemesi onaylandığı zaman size e-posta ve SMS ile bilgi verilir.

Siteye giriş yaptıktan sonra Mağaza Paneli > Satışlar bölümünden siparişinizi görüntüleyebilirsiniz.

Bu bölümde alıcının ad, soyad, telefon ve adres bilgileri yer alır. Bu aşamada eğer ürününüz elinizde var ise kargo için hazırlayabilir, ya da sipariş üzerine üretiyorsanız üretime başlayabilirsiniz.

Lütfen ürününüzü ekleme aşamasında belirttiğiniz süre içerisinde kargoya hazırlamaya özen gösterin.

ÜRÜNÜ KARGOYA VERİN

Ürününüz hazır olduğu zaman kargoda zarar görmeyecek şekilde paketledikten sonra sitede yer alan Mağaza Paneli > Satışlar bölümündeki alıcı bilgilerini kendi gönderici bilgilerinizle beraber pakete iliştirin.

Ürününüzü listelerken “Kargo Alıcıya Ait” olarak işaretlediyseniz alıcı ödemeli, “Ücretsiz Kargo” işaretlediyseniz kargo ücretini ödeyerek paketinizi kargo firmasına teslim ediniz.

Paketinizi teslim ettikten sonra firmadan Takip Numarasını almayı unutmayın. Aldığınız takip numarasını yine Mağaza Paneli > Satışlar bölümünden sisteme kaydediniz.

ÜRÜN TESLİM EDİLDİ!

Ürününüzü kargoya verdikten sonra kargo takip numarasını sisteme girmenizle alıcı onay süreci başlar. Alıcı kargo eline ulaştığı zaman ürüne onay vermelidir.

Eğer kargo teslim edilmesine rağmen alıcı onay vermez ise takip bilgisini girdiğiniz tarihten itibaren 3 gün içerisinde alıcıya otomatik olarak hatırlatma mesajı gönderilir.

Hatırlatma mesajından sonra alıcı hala ürünü onaylamaz ise 48 saat içerisinde ürün otomatik olarak onaylanır. Teslimat aşamasında herhangi bir sorun yaşamanız halinde İletişim sayfasındaki form üzerinden ya da telefonla bizden destek alabilirsiniz.

ÖDEMENİZ HESABINIZA AKTARILDI

İade ve Geri Ödeme işlemlerinin kesinliğinin netleşmesi için, ödemeler işlem sonrasındaki 15. İş günü hesabınıza yatırılmak üzere talep oluşturulur.

Hesabınıza aktarılacak olan miktar alıcının ürününüz için ödediği miktar üzerinden %10 işlem bedeli kesildikten sonra hesabınıza yatırılır.

Resmî tatil ve bayramlarda ödeme yapılmaz. Ödeme aşamasında herhangi bir sorun yaşamanız halinde İletişim sayfasındaki form üzerinden ya da telefonla bizden destek alabilirsiniz.

Main Menu